دوشنبه 21 فروردين 1402 , 17:120 نظر
0+
0-
کد خبر: 1073
| |

سخنگوی کمیسیون اصل نود مطرح کرد

جلسه ویژه کمیسیون برای بررسی مشکلات شرکت های دارویی

جلسه ویژه کمیسیون برای بررسی مشکلات شرکت های دارویی

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه ویژه کمیسیون با دعوت از نمایندگان شرکت های تولید کننده دارو و مسئولین وزارت بهداشت برای بررسی مشکلات تامین نقدینگی این صنعت خبر داد.

علی خضریان در تشریح جلسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: این جلسه به منظور ارزیابی عملکرد وزارت بهداشت در نحوه اجرای افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی، اخذ ما به‌التفاوت از اعضای زنجیره تولید و توزیع در طرح دارویار و عملکرد این وزارتخانه در تجمیع حساب‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی در خزانه کل کشور برگزار شد.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی افزود: وزیر بهداشت با اشاره به پیش نیازهای موضوع افزایش ظرفیت به ارائه گزارشی درخصوص نحوه اجرای این قانون پرداخت. همچنین درخصوص اخذ مابه التفاوت از اعضای زنجیره تولید و توزیع در طرح دارویار نیز با توجه به اختلاف محاسباتی موجود در سامانه تی‌تک و رقم محاسبه شده توسط سازمان غذا و دارو برای بازگشت به بیت المال، مقرر شد گزارش کامل و عدد درست هر چه سریعتر به کمیسیون ارائه شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم تصریح کرد: بحث تجمیع حساب‌های دانشگاه علوم پزشکی در خزانه داری کل کشور و شفافیت مصارف و منابع مالی دانشگاه‌ها موضوعی است که کمیسیون اصل ۹۰ مدتی است در پی تحقق آن است و بنا به گزارش مسئولان وزارت بهداشت این موضوع براساس قانون عملیاتی شده، ولی راستی آزمایی و تایید تحقق این مسئله نیازمند گزارشات نهادهای نظارتی نظیر دیوان محاسبات و جمع بندی آن در کمیسیون است.

وی در پایان با اشاره به ابراز نگرانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از عدم تحقق مطالبات قانونی وزارت بهداشت از محل مالیات بر ارزش افزوده، بیمه تامین اجتماعی، هدفمندسازی یارانه‌ها و عدم پرداخت این منابع از سوی سازمان برنامه و بودجه و پیش بینی مشکلات دارویی در ماه‌های آتی گفت: به منظور بررسی و اصلاح طرز کارهای غلط صورت گرفته در این زمینه مقرر شد فردا کمیسیون اصل ۹۰ جلسه‌ای فوری با حضور نمایندگان شرکت‌های تولیدکننده دارو و همچنین مسئولان وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه تشکیل دهد.

دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد