ویدئو
دوگانه واقعی ارتجاع و امتداد

دوگانه واقعی ارتجاع و امتداد

امتداد تفکری که مسیر فاجعه‌بار مدیریت بحران کرونا را اصلاح و با دوری از خوش‌بینی ساده‌لوحانه پیشین به غرب، مشکل تأمین واکسن کرونا را حل کرد. امتداد اتصال میدان و دیپلماسی عزت‌مداری که یک به یک بن‌بست‌های سیاست خارجی ایران را گشود و تجارت خارجی و تعامل با همسایگان را زنده کرد.

کارنامه یا برنامه؟

کارنامه یا برنامه؟

طرح شبهه کارنامه اجرایی برای خارج کردن دکتر سعید جلیلی از میدان رقابت انتخاباتی در حالی مطرح می‌شود که مرور وظایف رئیس جمهور نشان می‌دهد آن چیزی که برای پذیرش این مسئولیت اهمیت مضاعفی دارد، دارا بودن برنامه کاربردی و تصمیم‌گیری بر مبنای یک عقل راهبردی برای ارتقای کارآمدی است.

فساد دلالان در قراردادهای فوتبالی

فساد دلالان در قراردادهای فوتبالی

خضریان اظهار داشت: از موضوعاتی که موجب بروز فساد در قراردادهای  فوتبال می‌شود،  چنبره دلالان است. مربی می‌گوید من با فلان دلال کار می‌کنم؛ آنوقت قرارداد یک میلیاردی بازیکن به قیمت ۱۰ میلیارد تومان با باشگاه بسته می‌شود و در این میان سهم بازیکن دو میلیارد است و ۸ میلیارد دیگر معلوم نیست کجا می‌رود.

فساد در فوتبال

فساد در فوتبال

خضریان: عنوان دستگاه ناظر باید در این موضوعات مسئولیت‌پذیر باشد. مبارزه با فساد باید به صورت کاملاً همه جانبه و بدون نگاه رنگی و تیمی بررسی شود و این به نفع همه است.

پایان نرخ‌های عجیب و غریب در بازار مسکن

پایان نرخ‌های عجیب و غریب در بازار مسکن

علی خضریان در برنامه تلویزیونی ثریا با اشاره به تأثیرات قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره‌بها، موضوع ابزارهای قانونی دولت برای کوتاه کردن دست دلالان از سوداگری، قیمت‌گذاری غیرواقعی و پایان دادن به نرخ‌های عجیب و غریب در بازار مسکن تشریح شد.

درس مکتب امام برای انتخابات پیش‌رو

درس مکتب امام برای انتخابات پیش‌رو

علی خضریان در برنامه تلویزیونی «ایام» با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو که ضمن کسب رأی اکثریت مردم، بخشی از جامعه ازجمله برخی سیاسیون و مسئولان کشور نیز به وی رأی نداده‌اند، سیره سیاسی امام خمینی(ره) در همکاری و مدارا با کسانی که نظر ایشان مخالف آنها در دولت و مجلس بود، تشریح کرد.

اندیشه و سیره امام خمینی در رفتار با مخالفان

اندیشه و سیره امام خمینی در رفتار با مخالفان

امام خمینی(ره) برخلاف رفتار برخی سیاسیون که رهبر انقلاب در نقد رفتارشان فرمودند: دلم برای رئیسی سوخت، در ماجرای ریاست جمهوری ابوالحسن بنی‌صدر که مخالف ایشان بود، اما مشاهده می‌شود اختیاری فراتر از ریاست جمهوری یعنی فرماندهی کل قوا را نیز با مشی مدارا و همکاری به او داده‌اند.

کوتاه کردن دست دلالان از مسکن

کوتاه کردن دست دلالان از مسکن

علی خضریان در برنامه تلویزیونی ثریا با اشاره به قانون جهش تولید مسکن و باز شدن دست دولت در ساخت مسکن پس از یک دهه نساختن، موضوع قانون مالیات بر خانه‌های خالی و قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره‌بها که موجب کوتاه شدن دست دلالان از فضای متشنج بازارمسکن می‌شود، تشریح کرد.

سهم ۲ درصدی ثروتمندترین‌ها در مالیات

سهم ۲ درصدی ثروتمندترین‌ها در مالیات

علی خضریان در برنامه تلویزیونی ثریا با اشاره به سهم ۲ درصدی ثروتمندترین بنگاه‌های کشور در پرداخت مالیات، سیاست غلط معافیت‌های مالیاتی بنگاه‌های ثروتمند را خلاف حکمرانی عادلانه دانست که منجر به جبران معافیت‌ها از جیب کارگر و کارمند و در ادامه افزایش تورم و فشار مضاعف بر جامعه می‌شود.

حمایت از اقتصاد مولد

حمایت از اقتصاد مولد

علی خضریان در نشست علنی مجلس، پیشنهاد مستثنی کردن شرکت‌های زیان‌ده، دارای زیان انباشته، سر به سر و شرکت‌هایی که یک درصد هزینه آنها بیش از کل سودشان است، از کسر یک درصد هزینه جهت اختصاص به مسایل فرهنگی، برای حمایت از فعالیت‌های اقتصادی مولد، در بند «ب» تبصره ۱۳ قانون بودجه ۱۴۰۳ مطرح کرد.

بر استیضاح وزیر آموزش و پرورش تاکید دارم/ ناکارآمدی‌ها هر روز بیشتر نمایان می‌شود

بر استیضاح وزیر آموزش و پرورش تاکید دارم/ ناکارآمدی‌ها هر روز بیشتر نمایان می‌شود

علی خضریان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکراتی به اتفاقات اخیر در آموزش و پرورش واکنش نشان داد.

برای عدالت مالیاتی

برای عدالت مالیاتی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تأمین بیش از ۲۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع مالی بودجه ۱۴۰۳ به وسیله اوراق دولتی، ضمن در نظر گرفتن مشوق‌هایی برای اوراق دولت در طرح، برای شرکت‌هایی که از آستانه مطرح شده بزرگ‌تر هستند نیز متناسب با میزان سود به نحوی عمل شود که نرخ مؤثر مالیات از ۱۵ درصد کمتر نشود.

مسأله پر اشکال آموزش و پرورش

مسأله پر اشکال آموزش و پرورش

مسأله عدالت آموزشی و تعمیق ناعدالتی‌های آموزشی، وجود مطالب زائد و حافظه محوری در کتب درسی و وضعیت فرهنگی اسفناک در مدارس از جمله مواردی است که در مدت تصدی مسئولیت جناب #رضامراد_صحرایی در آموزش و پرورش، نه تنها بهبود نیافته است؛ بلکه در موارد متعددی عکس آن نیز در حال انجام است.

معافیت‌های مالیاتی، دو بر صفر به نفع سرمایه‌داری

معافیت‌های مالیاتی، دو بر صفر به نفع سرمایه‌داری

علی خضریان در برنامه تلویزیونی ثریا با انتقاد از بی‌حساب و کتاب بودن معافیت‌های مالیاتی در کشور و تحمیل فشار مالیاتی از سرمایه‌داران به کارگران، ناترازی بودجه و تورم را محصول معافیت‌های مالیاتی غیرصحیح دانست که در واقع، معافیت‌ها با رشد تورم، دوبار به نفع سرمایه‌داران اعمال شده است.

ایستادگی مقابل لابی بانک‌ها

ایستادگی مقابل لابی بانک‌ها

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اجرای شفافیت تسهیلات کلان بانکی توسط بانک مرکزی و تحت نظارت کمیسیون اصل نود مجلس، تنها در سال اول توانست ۲۰۰۰هزار میلیارد تومان معادل نیمی از کل تسهیلات شبکه بانکی کشور را شفاف کند و با جلوگیری از بروز تخلف، فساد و رانت در پرداخت تسهیلات، تحولی بی‌سابقه در این حوزه محسوب می‌شود.