یادداشت
انسداد مضاعف اصلاح‌طلبان

انسداد مضاعف اصلاح‌طلبان

مرور رفتار اصلاح طلبان در دوماه اخیر، حاکی از شواهد متعددی است که نشان‌دهنده همراهی این جریان با کسانی است که توأمان با اقدام علیه ایرانیت و اسلامیت، دچار رادیکالیسم مضاعف شده‌اند. رفتاری که از مهمترین پیامدهای آن، انسداد مضاعف در اقدام و انتخاب‌های ناگزیر در عرصه سیاسی است.

پاشنه آشیل رادیکالیسم

پاشنه آشیل رادیکالیسم

از آنجایی که یکی از ریشه‌های رفتار رادیکالی، غریزه‌گرایی در تصمیم و اقدام می‌باشد، راه تقابل با آن از مسیر عقلانیت می‌گذرد. لذا مواجهه رادیکالی با رادیکالیسم، تنها به تقویت و استمرار رادیکالیسم کمک می‌کند و دیگر سستی عقلانی و ناواقع‌گرایی آن در معرض داوری مردم قرار نمی‌گیرد.

آغاز به کار هیأت تحقیق و تفحص از شستا

آغاز به کار هیأت تحقیق و تفحص از شستا

در صورت وجود اخبار و با اطمینان خاطر از رعایت امانت و محرمانه بودن، می‌توانید از طریق درگاه‌های ذیل این هیات را در راستای بررسی دقیق و برخورد با تخلفات یاری نمایید.

دریغ از طرحی برای انقلاب فرهنگی

دریغ از طرحی برای انقلاب فرهنگی

سخنرانی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در همایش منطق بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور نشان داد که جناب سیدسعیدرضا عاملی با گذشت یکسال از مطالبه رهبر انقلاب نه تنها طرح و ایده‌ای ندارد، گویا حتی به موضوع فکر هم نکرده و دریغ از طرحی برای انقلاب فرهنگی!

حاکمیت قانون و ضرورت   نفی رادیکالیسم از سوی همه جریان‌های سیاسی

حاکمیت قانون و ضرورت نفی رادیکالیسم از سوی همه جریان‌های سیاسی

در گفتگویی با جناب شهاب‌الدین طباطبایی پیرامون حوادث و اغتشاشات اخیر بر حاکمیت قانون و ضرورت نفی رادیکالیسم از سوی همه جریان‌های سیاسی و پیگیری موضوعات و اصلاح روندها از مسیر قانون در جهت حفظ  منافع ملی تأکید شد.

اربعین، مظهر عشق و دلداگی و بیداری پیروان اهل بیت علیهم السلام

اربعین، مظهر عشق و دلداگی و بیداری پیروان اهل بیت علیهم السلام

پر واضح است که حضور بیش از ۲۱ میلیون زائر نشان می‌دهد که عشق به امام حسین علیه‌السلام و امید به ظهور حضرت حجت ابن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشریف روز به روز در حال افزایش بوده و جهان از این موضوع آگاه شده است. در این میان مردم عراق با نیت خدمت به زائران حسینی توانسته‌اند به بهترین نحو بدرخشند و نام خود را در دفتر خادمان مخلص اهل بیت علیهم السلام ثبت نمایند.

آرامش سیاسی، بزرگ‌ترین دستاورد تعامل یکساله مجلس و دولت

آرامش سیاسی، بزرگ‌ترین دستاورد تعامل یکساله مجلس و دولت

در یک سال گذشته شاهد دولتی پرتحرک، دغدغه‌مند و مردمی بوده‌ایم که امید می‌رود با تقویت این روند و پیگیری جدی دولت بسیاری از مشکلات مزمن اقتصادی طی سال‌های آینده حل شوند.

پیش‌نویس توافق همچنان با  سیاست قطعی کشور فاصله زیادی دارد

پیش‌نویس توافق همچنان با سیاست قطعی کشور فاصله زیادی دارد

با توجه به آخرین گزارش‌های دریافتی از مذاکرات وین، متاسفانه پیش‌نویس توافق احیای برجام همچنان با سیاست قطعی کشور فاصله زیادی دارد.

قانون‌دانان قانون‌شکن؛ دوران تفسیر به رای قانون گذشته است

قانون‌دانان قانون‌شکن؛ دوران تفسیر به رای قانون گذشته است

مشروح مذاکرات صحن علنی مجلس شورای اسلامی نشان می‌دهد که در زمان تصویب این قانون، مسئله محاسبه نمرات تراز مورد تاکید رئیس مجلس، رئیس و سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید، نماینده دولت و برخی دیگر از نمایندگان موافق بوده است. حال آنکه برخی از وکلا سعی دارند تا با استناد به نظرات نمایندگان مخالف، قانون را به نفع خود تفسیر کرده تا شاید بتوانند شرایط انحصاری موجود را همچنان به نفع خود حفظ نمایند. 

گزارش سال دوم، آغاز سومین سال خدمت

گزارش سال دوم، آغاز سومین سال خدمت

یکسال دیگر از عهد و پیمانی که با خدا و شما مردم عزیز بسته بودم، گذشت؛ عهدی که هر روز از آن می‌گذرد سنگینی آن را بیش از گذشته بر دوش خود احساس می‌کنم.

مانیفست انقلابیگری و چند تذکر رهبری برای انقلابی ماندن

مانیفست انقلابیگری و چند تذکر رهبری برای انقلابی ماندن

بی‌توجهی به روح حاکم سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان، در واقع به پایان بخشیدن به آن منجر می‌شود و مانیفست ارائه شده را از دایره توجه دائمی و بازخوانی‌های مکرر برای امروز و فردا خارج می‌کند.

روز ماندگار قدس

روز ماندگار قدس

ابتکار امام خمینی(ره) در نامیدن روزی به نام قدس، سرآغاز یک تحول بسیار مهم در سرنوشت فلسطین و همچنین جهان اسلام شد.

رفع انحصار از بازار اشتغال

رفع انحصار از بازار اشتغال

با تایید طرح تسهیل صدور مجوزهای ⁧‫کسب‌وکار‬⁩ از سوی ⁧‫شورای نگهبان‬⁩ در آینده شاهد رفع ⁧‫انحصار‬⁩ از فرآیند صدور برخی مجوزهای کسب‌وکار خواهیم بود که در سایه اعطای قطره‌چکانی برخی مجوزها، علاوه بر افزایش هزینه خرید خدمت، بازار سیاه خرید و فروش این مجوزها را ایجاد کرده است.

راهی برای ساماندهی مسکن

راهی برای ساماندهی مسکن

باید در نظر داشت که بر اثر عدم ثبات ‫اقتصادی‬، افزایش قیمت‌ها در بخش کالاها و خدمات رخ می‌دهد؛ که منجر به افزایش قیمت در بخش ‫مسکن‬، و به تبع آن، افزایش نرخ ‫اجاره‬ واحدهای مسکونی استیجاری نمایان خواهد شد و تا زمانی که علت آن پابرجاست، معلول نیز در پی علت باقی می‌ماند.

پافشاری بر منافع ملی

پافشاری بر منافع ملی

سخنگوی وزارت امور خارجه برخلاف برخی افراد غیرمطلع با عدم رد پیش‌نویس تهیه شده در ‫مذاکرات وین‬ و تاکید درست پافشاری بر ‫منافع ملی‬، خواستار خوانش غیرگزینشی متن جهت جلوگیری از تشویش اذهان عمومی شد. لذا جهت تنویر افکار لازم است ‫سیاست قطعی‬ کشور و جزییات متن مورد مقایسه قرار گیرد.