یکشنبه 09 خرداد 1400 , 15:180 نظر
0+
0-
کد خبر: 432
| |

گزارش سال اول، آغاز دومین سال خدمت

گزارش سال اول، آغاز دومین سال خدمت

خدا را شاهد و ناظر می‌گیرم که در تک‌تک روزهای این ایام در تمام گفته‌ها، نوشته‌ها، قدم‌ها و نشست و برخاست‌هایم سعی‌ام بر این بوده که اولاً رضای پروردگار قادر متعال و ثانیاً رعایت مصالح مُلک و ملت در نظرم باشد و جز در این مسیر قدم بر ندارم، هر چند ملامت ملامت‌گران و سرزنش سرزنش‌گران خلاف آن را طلب نماید.

یکسال از عهد و پیمانی که با خدا و شما مردم عزیز بسته بودم، گذشت؛ عهدی که هر روز از آن می‌گذرد سنگینی آن را بیش از گذشته بر دوش خود احساس می‌کنم.
خدا را شاهد و ناظر می‌گیرم که در تک‌تک روزهای این ایام در تمام گفته‌ها، نوشته‌ها، قدم‌ها و نشست و برخاست‌هایم سعی‌ام بر این بوده که اولاً رضای پروردگار قادر متعال و ثانیاً رعایت مصالح مُلک و ملت در نظرم باشد و جز در این مسیر قدم بر ندارم، هر چند ملامت ملامت‌گران و سرزنش سرزنش‌گران خلاف آن را طلب نماید.

به جان و سر که نگردانم از وصال تو روی                       و گر هزار ملامت رسد به جان و سرم

در این یکسال که با شما مردمِ بزرگ بسر شد در کنار آموختن از شما، تلاش کردم زبانِ گویای دردها و رنج‌ها و مطالبات‌تان باشم و این سیاهه‌ای که در پیش روی شماست، گزارشی است از اقداماتی که برای اجرای آنها با ملت عزیز ایران پیمان بسته بودم. هنوز راه‌های نرفته و کارهای انجام نشده بسیارند که وصول بدان‌ها جز با همراهی شما میسر نخواهد شد.
در این مدت علاوه بر نگاه جزئی به مسائل جامعه، تلاش نمودم تا با دیدی کلان‌نگر، مصالح و مسائل ملی را وجهه همت خود قرار دهم که سفرهای متعدد به گوشه و کنار کشور و پیگیری معضلاتی نظیر واگذاری پرمسئله‌ی شرکت کشت و صنعت هفت‌تپه یا آب آشامیدنی مردم صبور سیستان و بلوچستان موید این موضوع است.
حساسیت بر بیت‌المال و گرفتن گریبانِ مدیرانِ متجاوز به حقوق مردم و ضایع‌کنندگان سرمایه‌های ملی از طریق ثبت شکایت در کمیسیون اصل نود، طرح سوال و تذکر به وزراء و درخواست تحقیق و تفحص از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرائی از جمله اقداماتی بوده که در راستای ایفای وظیفه نمایندگیِ شما مردم از آنها بهره جسته‌ام.
معتقدم از مهمترین و اصلی‌ترین شوون نمایندگی مجلس شورای اسلامی، ارائه گزارش منظم 
 به مردم است تا پیوسته در جریان جزئیات امور قرار گیرند و چیزی از نظر آنها پنهان نماند. گزارشی که در ادامه تقدیم شما می‌گردد از این منظر قابل ارزیابی است و بی‌شک نقطه‌نظرات و دیدگاه‌ها و انتقادات شما همچون گذشته، چراغ راه آینده این حرکت بوده و هیچگاه از آن بی‌نیاز نخواهم بود.

گوش بگشای که بلبل به فغان می‌گوید                   خواجه تقصیر مفرما گل توفیق ببوی

برای اشاره به خلاصه مهمترین اقدامات سال اول حضور در مجلس شورای اسلامی می توان به عدم تأیید اعتبارنامه آقای تاجگردون، پیگیری حقوق کارگران کارخانه هفت تپه و برکناری مدیران این مجموعه ، پیگیری افزایش قیمت خرید گندم از کشاورزان توسط دولت و پیگیری افزایش حقوق سربازان اشاره نمود.

علی خضریان در سال اول حضور در مجلس شورای اسلامی در بیش از 95% جلسات صحن علنی مجلس حضور داشته و به همین مقدار نیز در رای گیری ها مشارکت فعال داشته است، همچنین در 90% جلسات کمیسیون اصل نود قانون اساسی و کمیته سیاسی امنیتی این کمیسیون نیز حاضر گردیده که به علت همین حضور فعالانه دو بار از طرف هیئت رئیسه مجلس به عنوان منظم ترین و فعال ترین نماینده مورد تقدیر قرار گرفته است.

علی خضریان در این مدت از 12 منطقه از مناطق مختلف تهران بازدید داشته و به گفتگو با اقشار مختلف مردم پرداخته است و همچنین و به 13 سفر استانی برای رفع مشکلات مردم عزیز استان های مختلف کشور رفته است.

 

مهمترین طرح های ارائه شده:

توقف اجرای تعهدات ایران در چارچوب اعمال حقوق مبتنی بر برجام

اصلاح ماده 100 قانون شهرداری ها

اصلاح ماده 47 قانون سیاسیت های کلی اصل 44

ساماندهی نظارتی دانشگاه آزاد اسلامی

استفساریه تبصره 1 ماده 22 قانون نظام صنفی

 

مورد اول با ادقام با چند طرح پیشنهادی دیگر در صحن علنی به تصویب نمایندگان رسید و به قانون تبدیل شد.

سایر موارد در کمیسیون های مربوطه به تصویب رسیده و در صف بررسی در صحن علنی می باشند.

 

در یکسال گذشته علی خضریان 3 درخواست تحقیق و تفحص به ثبت رساند:

1- تحقیق و تفحص از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ( شستا )

2- تحقیق و تفحص از سازمان بنادر و کشتیرانی

3- تحقیق و تفحص از شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد