چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400 , 17:260 نظر
0+
0-
کد خبر: 422
| |

مجلس پشتیبان توافقی است که قابل راستی‌آزمایی باشد

مجلس پشتیبان توافقی است که قابل راستی‌آزمایی باشد

مجلس از توافقی که نتیجه عملی و قابل راستی‌آزمایی آن لغو کلیه تحریم‌ها جهت انتفاع ⁧‫اقتصادی‬⁩ ایران از سوی طرف مقابل باشد، پشتیبانی می‌کند.

علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارات حسن روحانی  و مسئولان وزارت امور خارجه پیرامون پیشنهادات طرف آمریکایی در ⁧‫مذاکرات وین، گفت: آنچه تاکنون به دست آمده در شرایط حداکثری به ⁧‫برجام‬⁩ هم نمی‌رسد؛ لذا جدای از عدم رضایت اجتماعی برای تنازل از حداقل‌های گذشته، دارای 3 اشکال اساسی است.

وی در همین راستا افزود: اولا در صورت عدم رفع کلیه تحریم‌ها که به درستی ⁧‫رهبر انقلاب‬⁩ نیز بر آن تاکید داشتند، ⁧‫دولت‬⁩ عملا با رسمیت بخشی به ⁧‫ساختار تحریم‬⁩، آمریکاییها را محق دانسته تا در موضوعات دیگر مجددا تحریم‌هایی را علیه ایران وضع کنند و هیچ ضمانتی برای عدم بازگشت تحریم‌های توافق شده با عناوین دیگر نیست ثانیا در صورت رفع تحریم‌ها به صورت بخشی، ⁧‫اقتصاد‬⁩ ایران عملا به دو بخش سفید و سیاه تقسیم می‌شود که در نهایت بخشی از داخل کشور ناچار می‌شود برای عدم ⁧‫تحریم‬⁩، علیه بخش دیگر فعال شود؛ این موضوع جدای از ایجاد ظرفیت ⁧‫خودتحریمی‬⁩، زمینه کسب اطلاعات برای افزایش تحریم‌ها را فراهم می‌کند.

‏نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: ثالثا بخشی از توانمندی‌های هسته‌ای ⁧‫ایران‬⁩ که در قانون راهبردی رفع تحریم‌ها مجددا احیا شده است، به دلیل زیاده‌خواهی طرف آمریکایی مجددا از میان برداشته خواهد شد؛ این درحالی است که حفظ ⁧‫ساختار هسته‌ای‬⁩ در شرایطی که بدعهدی طرف مقابل به دفعات اثبات شده، حداقل ⁧‫عقلانیت سیاسی‬⁩ است.

خضریان تصریح کرد: آنچه مسلم است هرگونه توافقی که بخواهد صورت پذیرد ضمن اینکه نباید منجر به تعهدات جدید در حوزه هسته‌ای و غیرهسته‌ای شود، می‌بایست نتیجه عملی و قابل راستی‌آزمایی آن لغو کلیه تحریم‌ها جهت انتفاع ⁧‫اقتصادی‬⁩ ایران از سوی طرف مقابل باشد. لذا در ⁧‫مجلس‬⁩ تنها از چنین توافقی پشتیبانی می‌شود.

دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد