پنجشنبه 21 اسفند 1399 , 14:050 نظر
0+
0-
کد خبر: 389
| |

پیگیری جدی مطالبات داوطلبین آزمون دستیاری در کمیسیون اصل نود

پیگیری جدی مطالبات داوطلبین آزمون دستیاری در کمیسیون اصل نود

علی خضریان با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در حمایت از کادر درمان گفت: داوطلبین دستیاری نباید مجبور به ترک سنگر مبارزه با کرونا شوند

سخنگوی کمیسییون اصل ۹۰ از پیگیری جدی مطالبات کادر درمان به ویژه داوطلبین چهل و هشتمین دوره آزمون دستیاری تخصصی خبر داد.

علی خضریان ضمن تبریک ایام بعثت سراسر سرور رسول اکرم(ص) و اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب به مناسبت این روز در خصوص کادر درمان افزود: نمایندگان مجلس اهتمام ویژه ای برای حل مشکلات به ویژه اقتصادی این قشر فداکار دارند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی پیگیری مطالبه داوطلبین آزمون دستیاری ۴۸ را نمونه ای از این رفتار دانست و گفت: تماس ها و پیام های متعددی از کادر درمان و پزشکان حاضر در اورژانس ها و مراکز بهداشتی و درمانی به نمایندگان و کمیسیون های مختلف مجلس واصل شده که نشان می دهد این مطالبه جمعی باید در اسرع وقت به نتیجه قانونی برسد.
خضریان در خصوص پیگیری این موضوع در کمیسیون اصل ۹۰ افزود: مطالبه قانونی عزیزان کادر درمان در کمیسیون مطرح و طی مکاتباتی با کمیسیون بهداشت و وزارت بهداشت خواهان پاسخ های منطقی آن ها هستیم. با توجه به فاصله کم باقی مانده تا پایان سال و تعطیلات نوروزی شایسته است مسئولان هرچه زودتر تکلیف داوطلبین را روشن کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رفتار نجیبانه داوطلبین این آزمون افزود: مسئولان وزارت بهداشت مدام بر خطر افزایش مبتلایان به بیماری کرونا در روزهای آتی تاکید دارند و مشخصا پزشکان و کادر درمان به عنوان خط مقدم این مبارزه نباید مجبور شوند در این روزهای حیاتی به بهانه مطالعه برای آزمون سنگر را ترک کنند.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ در پایان با اشاره به طرح شکایت داوطلبین در دیوان عدالت اداری و پیگیری مساله از سوی دیده بان شفافیت و عدالت افزود: بدون شک اجرای قانون عده ای به حق شان می رسند و عده ای از پزشکان محترم که به خاطر این آزمون طبابت و کار درمانی و حتی زندگی شخصی را تعطیل کرده اند، متضرر می شوند. البته این آسیب به قانون و ذات آن ربطی ندارد و همانطور که پیشتر هم اعلام شد، متاسفانه معاونت آموزشی وزارت بهداشت طی یک سال اخیر چالش های عدیده ای داشته است که بررسی آن چالش ها و معضلات نیز به زودی در دستور کار مجلس به عنوان دستگاه تقنینی و نظارتی قرار خواهد گرفت.

دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد