دوشنبه 28 مهر 1399 , 22:520 نظر
0+
0-
کد خبر: 285
| |

دیوان محاسبات به موضوع خلع ید مالک هفت تپه ورود می‌کند

دیوان محاسبات به موضوع خلع ید مالک هفت تپه ورود می‌کند

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: براساس مصوبه جلسه کمیته بررسی مشکلات کارخانه نیشکر هفت تپه، مقرر شد ظرف ۴۵ روز یعنی تا پایان آبان ماه ، مالک فعلی خلع ید و مشکلات کارگران رسیدگی و کشت ساماندهی شود، لذا لازم است به موازات اقداماتی که دولت و سایر نهادها موظف به انجام آن هستند، رئیس دیوان محاسبات نیز این موضوع را در چارچوب تحقیق و تفحص پیگیری کند.

علی خضریان اظهار داشت: بنا به مطالبات کارگران و تضییع حقوق بیت المال در مجموعه کشت و صنعت هفت تپه، تعدادی از نمایندگان و اعضای کمیسیون اصل 90 با حضور در مجموعه هفت تپه از نزدیک در جریان مشکلات این مجموعه قرار گرفتند و طی جلساتی با حضور نهادهای نظارتی، نمایندگان کارگری، دولت، سازمان بازرسی، نماینده تام الاختیار وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی، تصمیم های مثبتی در جهت حل مشکلات اتخاذ شد.

وی افزود: با دستور ریاست دیوان محاسبات، دادستانی این دیوان به موازات دولت پیگیر اجرای مصوبه خلع ید و پیگیری حقوق بیت المال خواهد بود و هرگونه اهمال احتمالی از سوی هر نهاد در پیگیری حقوق بیت المال بااستفاده از بازوی نظارتی مجلس یعنی دیوان محاسبات پیگیری خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در جلس گفت: همچنین نمایندگان نیز حق قانونی خود را در چارچوب سوال از وزیر، استیضاح و سایر ابزارهای نظارتی به کار خواهند گرفت تا حقوق کارگران هفت تپه بیش از این تضییع نشود و ضرب الاجل قرار داده شده تا پایان آبان ماه که مورد اجماع همه در جلسه بوده است. نماینده سازمان بازرسی و کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس نیز بر روی آن نظارت کرده تا بدون هیچ کم و کاستی اجرا شود.

دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد