چهارشنبه 12 شهريور 1399 , 23:000 نظر
0+
0-
کد خبر: 251
| |

حاشیه‌نشینی محصول ناهماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی است

حاشیه‌نشینی محصول ناهماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی است

نماینده مردم تهران گفت: اکثر مشکلات حاشیه‌نشینی محصول ناهماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی است.

علی خضریان با اشاره به سفر تعدادی از نمایندگان مجلس به حوزه‌های انتخابیه جنوب استان سیستان و بلوچستان، گفت: صبح امروز با جمعی از نمایندگان به دعوت معین الدین سعیدی نماینده مردم چابهار به این منطقه سفر کردیم. این سفر در ادامه سفرهای نظارتی است که جمعی از نمایندگان با هدف بررسی مسائل و مشکلات کشور  انجام می‌دهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حاشیه‌نشینی شهرستان چابهار، افزود: اکثر مشکلات حاشیه‌نشینی محصول ناهماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی است چرا که مردم این منطقه با وجود ظرفیت‌های متنوع اقتصادی با فقر و تنگدستی مواجه هستند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات مردم در شهرستان چابهار عدم رسیدگی و صدور مجوز برای صیادان بومی منطقه است که قرن‌ها به این کار مشغول هستند در حالی که مجوز صید صنعتی ترال برای برداشت هزار تن ماهی صادر می‌شود. با توجه به اینکه شغل عموم مردم ساحل نشین چابهار صیادی و ماهی‌گیری است، این موضوع را باید در مجلس از طریق سازمان شیلات و دیگر دستگاه‌های اجرایی پیگیری کنیم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در حال حاضر هم در اسکله بریس، جنوب شرقی‌ترین نقطه کشور و در نزدیکی پاکستان هستیم تا طی جلسه‌ای مشکلات موجود را با حضور کارشناسان و مدیران بحث کرده و نحوه و چگونگی رفع این معضل را پیگیری کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم همچنین تصریح کرد: روز جمعه نیز در جلسه با مسئولان اجرایی استان سیستان و بلوچستان، مشکلات مناطق مختلف بازدید شده، بررسی خواهد شد و برای برخی از آنها که در کوتاه مدت قابل حل و بر معیشت و رفاه مردم موثر است، تصمیم گیری می‌شود. مسائل و مشکلات میان مدت و بلند مدتی که با بی تدبیری مسئولان در سال‌های گذشته مانع استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی این منطقه شده نیز بررسی و تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

این عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس افزود: در این سفر سید نظام الدین موسوی، احمد نادری ، مجتبی رضاخواه، روح الله ایزدخواه نمایندگان مردم تهران، عباس گلرو نماینده سمنان، جلال رشیدی کوچی نماینده مردم مرودشت حضور داشتند. طبق برنامه ریزی قرار است فردا با دعوت آقای درخشان به حوزه انتخابیه ایرانشهر رفته و  مشکلات آنجا را از نزدیک بررسی کنیم.

دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد