شنبه 28 تير 1399 , 13:000 نظر
0+
0-
کد خبر: 208
| |

یکی از سران پرنفوذ سیاسی کشور وارد کننده گندم است

 یکی از سران پرنفوذ سیاسی کشور وارد کننده گندم است

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اعلام اینکه متاسفانه یکی از سران پر نفوذ سیاسی کشور اقدام به واردات محموله‌های گندم کرده است، گفت: سوال اینجاست چه ارتباطی بین حذف ردیف بودجه و واردات توسط اینگونه افراد می‌باشد و آیا نظارتی بر این مسئله وجود دارد؟

به نقل از دانشجو، علی خضریان عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به حذف ردیف اعتباری خودکفایی گندم از سال ۱۳۹۴ تاکنون، اظهار داشت: این تصمیم باعث ضربه به تولید داخلی شده و به کشاورزی ما نیز ضربه وارد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه در چند سال اخیر به دلیل عدم توجه به تولید داخلی، واردات گندم رونق گرفته است، بیان داشت: عدم حمایت از تولید گندم این ذهنیت را پدید می‌آورد که گویا فرد یا افرادی تلاش می‌کنند تا منافع شخصی برخی از اطرافیانشان تامین شود.

خضریان اعلام کرد که در این زمینه سوالی از وزیر کشاورزی پرسیده‌ایم که طی آن وی باید ضمن ارائه توضیح درباره علت این تصمیم، پاسخگوی رانت واردات برای افراد خاص باشد.

عضو کمیسیون اصل نود با بیان اینکه گندم کالایی استراتژیک است و خودکفایی در گندم اقدامی راهبردی برای تمام کشور‌ها محسوب می‌شود، اظهار داشت: وقتی توان تولید داخلی تضعیف می‌شود برخی سودجویان وارد کار می‌شوند و تمام بازار را به دست خود می‌گیرند.

خضریان با اعلام اینکه متاسفانه یکی از سران پر نفوذ سیاسی کشور اقدام به واردات محموله‌های گندم کرده است، خاطرنشان کرد: سوال اینجاست چه ارتباطی بین حذف ردیف بودجه و واردات توسط اینگونه افراد می‌باشد و آیا نظارتی بر این مسئله وجود دارد؟

نماینده تهران در مجلس تاکید کرد که اسناد نشان می‌دهد شرکت ثبت شده توسط این چهره سیاسی که تنها چند ماه پس آغاز به کار دولت جناب حسن روحانی در سال ۹۲ ثبت شده، اقدام به واردات کالا‌های اساسی با ارز مرجع کرده است. در واقع گویا آنچه قرار بوده با رای آوردن آقای روحانی بچرخد، چرخ رانت سیاسی برخی آقایان بوده است.

دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد