یکشنبه 18 خرداد 1399 , 13:000 نظر
0+
0-
کد خبر: 192
| |

شورای نگهبان هنوز پاسخ نامه دوم معترضان به اعتبارنامه تاجگردون را نداد

شورای نگهبان هنوز پاسخ نامه دوم معترضان به اعتبارنامه تاجگردون را نداد

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه پاسخ شورای نگهبان به نامه اول اعتراضی به اعتبارنامه تاجگردون بوده نه نامه دوم گفت: شعبه رسیدگی کننده به اعتراض نمایندگان به اعتبارنامه منتخب گچساران و مجلس تصمیم‌گیر نهایی وضعیت اعتبارنامه‌هاست.

علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درباره نامه اخیر شورای نگهبان به مجلس در خصوص اعتبارنامه منتخبین گچساران، فریدن و صومعه‌سرا اظهار داشت: پاسخ شورای نگهبان به اعتراض جمعی از منتخبین به اعتبارنامه‌های سه منتخب مذکور مربوط به بخشی از اسنادی است که نمایندگان به شورای نگهبان داده‌اند. این در حالی است که اعتراض نمایندگان مجلس در 2 زمان متفاوت به اعتبارنامه‌های این سه منتخب به شورای نگهبان بوده است و به همین دلیل 2 نامه اعتراضی به اعتبارنامه‌ آقای تاجگردون با 3 امضا و 6 امضا به دست شورای نگهبان رسیده است.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد:‌ ما مطلع هستیم که بخشی از اسناد اعتراض به اعتبارنامه آقای تاجگردون در نامه دوم به شورای نگهبان ارسال شده که این شورا هنوز به این اسناد پاسخ نداده است.

خضریان خاطرنشان کرد: پاسخ شورای نگهبان به اعتراض جمعی از منتخبین مربوط به نامه اول است نه نامه دوم.

وی تصریح کرد: اگر شورای نگهبان اعلام کند که اسنادی که معترضین به اعتبارنامه این منتخبین به این شورا را در اختیار داشته و یا در اختیار نداشته است فقط جنبه استمزاجی دارد. لذا پاسخ کتبی شورای نگهبان در این باره به معنای رد اعتبارنامه آن منتخب و یا تأیید آن نیست بلکه تصمیم‌گیری پایانی درباره تأیید و یا رد اعتبارنامه منتخبین مجلس شورای اسلامی است.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: بعد از اینکه پاسخ شورای نگهبان درباره اسناد ارائه شده در خصوص اعتبارنامه این منتخبین به شعبه ارجاع شود ممکن است که شعبه و یا کمیسیون تحقیق نظر به تأیید آن منتخب داشته باشد و در نهایت هم تصمیم‌گیری در این باره در صحن علنی مجلس خواهد بود.

خضریان گفت: نامه‌ای که شورای نگهبان به هیأت رئیسه مجلس درباره اسناد ارائه شده معترضین به اعتبارنامه منتخبین داده است به معنای تأیید اعتبارنامه‌های آنها نیست و باید شعبه در این باره تصمیم‌گیری کند. ضمن اینکه بخشی از اسناد در مرحله دوم به شورای نگهبان ارسال شده که این شورا هنوز پاسخی نداده است. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: پاسخ شورای نگهبان درباره اسناد رد اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون مربوط به اسناد مکمل نیست و باید در انتظار ارسال پاسخ این نامه بود.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس امروز گفته بود که‌ شورای نگهبان در نامه‌ای به مجلس اعلام کرد که در مورد اعتبارنامه 2 نفر از منتخبین (منتخبین فریدن و صومعه‌سرا) مدارکی که در اختیار نمایندگان مجلس قرار دارد پیش از این و در زمان بررسی صلاحیت نمایندگان در اختیار شورای نگهبان قرار نداشته است.

وی افزود: شورای نگهبان در این نامه تصریح کرده که در مورد اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب مردم گچساران نیز مدارکی که امروز در اختیار نمایندگان قرار دارد در زمان بررسی صلاحیت فرد مورد نظر در اختیار شورای نگهبان نیز قرار داشته است. همچنین مقرر شد تا شعبه برای بررسی این نامه تشکیل جلسه بدهد.

دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد