چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 , 20:220 نظر
0+
0-
کد خبر: 1548
| |

خضریان: الحاق و انتزاع شهرستان ری منتفی شد

خضریان: الحاق و انتزاع شهرستان ری منتفی شد

نماینده مردم تهران از حفظ شهرستان ری در محدوده فعلی استان تهران و عدم الحاق و انتزاع آن بنا بر پاسخ وزارت کشور به مکاتبات نمایندگان استان تهران خبر داد و گفت: تجزیه ری به‌واسطه قدمت و هویت تاریخی مسئله‌ای ملی است.

در خصوص پاسخ وزارت کشور به مکاتبات نمایندگان استان تهران، اظهار داشت: هرگونه تعرض به یکپارچگی شهرستان ری را از وزیر کشور ما مطالبه کردیم و همچنان پای مطالبه خودمان هستیم.

وی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم که "ری" تحت تأثیر رفتارهای سلیقه‌ای قرار بگیرد و هویت آن دچار آسیب شود، افزود: ری و تاریخ ری برای همگان باید حائز اهمیت باشد و تجزیه ری مسئله‌ای منطقه‌ای نیست بلکه به‌واسطه قدمت و هویت تاریخی قابل‌توجه باید، از دید ملی بررسی شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با اشاره به وجود آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) در شهرری گفت: ری به‌واسطه وجود سیدالکریم (ع) از دیدگاه فرهنگی، مذهبی نیز حائز اهمیت است و باید شأن و جایگاه این شهر در بٌعد ملی بررسی شود.

خضریان تصریح کرد: پاسخ‌نامه وزیر کشور به نمایندگان مجلس تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر نشان می‌دهد که دغدغه حفظ هویت ری در دولت نیز وجود دارد و قابل‌تقدیر است و به مستند نامه مدیرکل تقسیمات کشوری نشان می‌دهد که موضوع به‌طورکلی منتفی است.

چندی پیش موضوع تقسیمات کشوری و تشکیل دو استان تهران غربی و تهران شرقی، مباحثی در زمینه احتمال تجزیه این شهرستان جهت الحاق به استان‌های غربی و شرقی مطرح و واکنش‌های مختلفی را در پی داشت.

بر این اساس جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تهران در نامه‌ای خطاب به وزیر کشور از تصمیمات برای تقسیمات جدید کشوری و تعرض به یکپارچگی شهرستان ری اعتراض کردند که این اعتراض پاسخ وزارت کشور مبنی بر "حفظ شهرستان ری در محدوده فعلی استان تهران" و عدم الحاق و انتزاع آن را در پی داشت.

دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد