سه شنبه 24 تير 1399 , 12:000 نظر
0+
0-
کد خبر: 121
| |

عضو کمیسیون اصل نود در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی:

ممانعت مجلس و دولت از ورود کالاهای کره ای به کشور

ممانعت مجلس و دولت از ورود کالاهای کره ای به کشور

علی خضریان، عضو کمیسیون اصل نود و نماینده مردم تهران دولت و مجلس از ورود و مصرف کالاهای کره ای در کشور ممانعت نمایند؛ منافع ملی کشور را تامین نمایند

علی خضریان عضو کمیسیون اصل نود و نماینده مردم تهران در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار تهران پرس در رابطه با طلب چند میلیارد دلاری ایران از کره جنوبی و پرداخت نکردن آن توسط این کشور، عنوان داشت: تا زمانی که در سیاست خارجه منفعلانه نسبت به مسائل اقتصادی برخورد کرده و بحث مطالبات و راه‌گشایی های اقتصادی با تمام کشورهای دنیا را در دستور کار خود قرار دهیم؛ بعضا نسبت به بعضی از کشورها از جمله مطالبات ما با کره جنوبی رخ خواهد داد.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: زمانی که مانع ورود کالاهای کره ای نشدیم تا او مجبور شود بابت گردش اقتصادی خود، حق کشور را پرداخت نماید؛ کره جنوبی نیز گستاخی نموده و این گستاخی اختصاص به این کشور نداشته است. بلکه در فضای بین الملل هر کشوری که بتواند زورگویی خواهد کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درخصوص اقدامات مجلس و دولت در زمینه مقابله با ورود کالاهای کره ای، افزود: بایستی هم مجلس و نیز دولت مانع مصرف و ورود کالاهای کره ای در کشور گردد. اقلام کره ای که از گمرک وارد کشور شده را دولت، محکم و با قدرت ممانعت از ورود آن ها نماید و بدین ترتیب منافع ملی را تامین نماید.

خضریان در پایان، اشاره کرد: روابط دیپلماسی بر این است که تامین منافع ملی مردم را در نظر داشته باشیم و سطح دیپلماتیک خود را با بقیه کشورها تنظیم نماییم؛ کره جنوبی نیز از این قاعده مستثنی نباشد.

دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد