جمعه 06 مرداد 1402 , 11:030 نظر
0+
0-
کد خبر: 1177
| |

احیای شعائر دینی زیر بیرق حسینی

احیای شعائر دینی زیر بیرق حسینی

روحیه احیای شعائر دینی زیر بیرق حسینی، نشان دهنده معنادار بودن قیام عاشورا و راهبردی بودن آن در شئون سیاسی است که هرساله به صورت معناداری تکرار می‌شود و از شواهد مهم اثبات ارتباط میان امام و امت می‌باشد.

برگزاری پرشور هیئات مذهبی و اقامه عمومی عزاداری امام حسین(ع) در حالی که طی ماه‌های اخیر خصوصاً روزهای منتهی به آغاز ماه محرم، هجمه سنگین ضد دینی از سوی دشمنان در فضای مجازی شکل گرفته بود، حکایت از رابطه عاطفی، معرفتی و سیاسی بین امت و امام در مرکز زیست جهان دینی است.

در واقع جامعه ایران برای چندمین بار خط قرمز غیرقابل چشم پوشی خود درباره ارزش‌ها و اعتقادات مذهبی‌اش را آشکار کرد و نشان داد این مفروض خطایی درباره فهم اجتماعی ایران است که سکولاریزم آنچنان در جامعه ایران قوی شده که با فعال کردن شکاف اسلام-سکولاریزم، می‌توان از اسلام عبور کرد.

‏متعهد بودن مردم ایران در پیوندهای معرفتی با امام حسین(ع) و برانگیخته شدن روحیه احیای شعائر دینی زیر بیرق حسینی، نشان دهنده معنادار بودن قیام عاشورا و راهبردی بودن آن در شئون سیاسی است که هرساله به صورت معناداری تکرار می‌شود و از شواهد مهم اثبات ارتباط میان امام و امت می‌باشد.

دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد