سه شنبه 09 اسفند 1401 , 18:520 نظر
0+
0-
کد خبر: 1041
| |

اختلاف راه آهن با شهرداری اسلامشهر با پیگیری کمیسیون اصل نود پایان یافت

اختلاف راه آهن با شهرداری اسلامشهر با پیگیری کمیسیون اصل نود پایان یافت

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از پایان اختلاف شرکت راه آهن جمهوری اسلامی با شهرداری اسلامشهر و تداوم ساخت پروژه کمربندی شمالی این شهرستان با پیگیری کمیسیون خبر داد.

علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در تشریح جلسه مشترک این کمیسیون با حضور وزیر راه و شهرسازی در خصوص پرونده اراضی شرکت راه‌آهن در شهرستان اسلامشهر گفت: پیرو جلسه گذشته کمیسیون با آقای دکتر بذرپاش که مقرر شد در خصوص پرونده مرتبط با اراضی در اختیار شرکت راه‌آهن جهت تکمیل پروژه کمربند شمالی جلسه‌ای برگزار شود، این جلسه با حضور مدیرعامل شرکت راه آهن، فرماندار و مسئولین شهرستان اسلامشهر در محل وزارت راه و شهرسازی تشکیل شد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس افزود: در این جلسه مقرر شد زمین‌های مورد نیاز شهرداری اسلامشهر جهت تکمیل پروژه کمربندی شمالی پس از تعیین قیمت کارشناسی از سوی شرکت راه‌آهن در اختیار شهرداری قرار گیرد و ضمناً مجری طرح با مجوز فنی شرکت راه‌آهن در بخشی که نیاز به تونل و زیرگذر در تقاطع با مسیر ریل دارد، اقدام کند.

خضریان گفت: همچنین مقرر شد عوارض و حقوق مرتبط با شهرداری اسلامشهر در موضوع ساخت و سازهای شرکت راه آهن نیز که در بندر خشک آپرین طی سال‌های گذشته صورت گرفته است، جهت تسویه بدهی شهرداری در ازای در اختیار گرفتن قطعات زمین از راه‌آهن برای تکمیل پروژه کمربند شمالی تهاتر شود.

سخنگوی کمیسیون اصل نود ادامه داد: با توجه به برآورد اولیه، در صورتی که همچنان شهرداری اسلامشهر پس از این تهاتر بدهکار باقی ماند، در موضوع مولدسازی زمین‌های راه‌آهن از طریق صدور مجوز تغییر کاربری همکاری قانونی نموده و عوارض مربوط به شهرداری را تا تسویه کامل بدهی در ازای بدهی موجود تهاتر کند. ضمن اینکه شهرداری شکایت‌های خود از راه آهن را در خصوص اختلافات مرتبط با این موضوع در مراجع نظارتی و قضایی اعلام مصالحه جهت مختومه شدن پرونده‌ها نماید.

دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد