پنجشنبه 29 دي 1401 , 17:300 نظر
0+
0-
کد خبر: 1006
| |

خضریان در جلسه جمع بندی سفر نظارتی به استان خراسان رضوی؛

تحریم سپاه پاسداران از سوی اروپا اقدامی احساسی است/ غرب از راهبرد "دوران بزن دررو تمام شد" ایران، هراس دارد

تحریم سپاه پاسداران از سوی اروپا اقدامی احساسی است/ غرب از راهبرد دوران بزن دررو تمام شد ایران، هراس دارد

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به اینکه تحریم سپاه پاسداران از سوی اروپا اقدامی احساسی است، گفت: غربی‌ها از راهبرد "دوران بزن دررو تمام شد" ایران، هراس دارد.

علی خضریان عصر امروز (پنجشنبه ۲۹ دی ماه) در جلسه جمع بندی سفر نظارتی یک روزه خود به همراه نایب رییس مجلس شورای اسلامی به شهرستان‌های چناران، گلبهار، طرقبه و شاندیز، گفت: در سفرهای نظارتی باید به ابعاد فرهنگی و مذهبی اقدامات صورت گرفته در پروژه‌ها مورد توجه قرار بگیرد وگرنه صرف اقدامات عمرانی، تکنوکرات‌ها نیز چنین اقداماتی را بلد هستند.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بعضاً فراموش می‌شود وقتی شهر جدیدی ساخته خواهد شد زیرساخت فرهنگی آن چه می‌شود، اظهار کرد: در واقع طی این سفرها باید راهبردها و برنامه‌های فرهنگی مورد توجه قرار بگیرد و مسئولان امر بدانند چه اقداماتی برای سبک زندگی دینی باید انجام دهند.
خضریان در بخشی از سخنان خود با اشاره به اقدام ضدایرانی پارلمان اروپا، تصریح کرد: این اقدامات عجولانه از سوی غربی‌ها دلایل متعددی دارد که لازم است برای افکار عمومی مرور شود تا استراتژی غرب نتواند تأثیرگذار باشد.
وی گفت: آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و همچنین رژیم صهیونیستی طی سه ماه گذشته تلاش کردند از طریق اغتشاشات پیچیده که در داخل کشورمان رقم زدند، در حقیقت ریسک بزرگی کردند و با یک محاسبه غلط، تمام شبکه نفوذ را به دست خودشان نابود کردند. ضمن اینکه اکنون هراسانند که ایران کجا و چگونه، ضربات راهبردی متقابل را وارد خواهد کرد.
رئیس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اروپایی‌ها در گذشته دیده اند که در ماجرای میکونوس، جمهوری اسلامی چگونه طرف‌های غربی را تحقیر کرد و سفرای اروپایی، دست از پا دراز تر باز گشتند و سفیر آلمان با تأخیر به ایران راه داده شد. 
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه در موضوع نفتکش‌ها نیز جمهوری اسلامی ایران پاسخ قاطعی به آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها داد که آنها نیز تحقیر شدند، ادامه داد: مطابق این امر آنها نگران هستند بر اساس راهبرد "دوران بزن در رو تمام شده" و بی اثر شدن شبکه نفوذ و اقدامات اخیرشان، جمهوری اسلامی ایران در چه زمان و مکانی قرار است ضربات راهبردی متقابل را وارد خواهد کرد. لذا دستپاچه شده و با رو آوردن به سیاست غیرعقلانی دست به اقداماتی می زنند که صرفاً این پاسخ را پیچیده‌تر و نزدیک‌تر خواهد کرد.
وی اظهار کرد: غربی‌ها طی  ۳۰۰ سال گذشته در حال پایه‌گذاری استعمار در منطقه غرب آسیا بودند و این درحالیست که طی دو دهه گذشته آمریکا و متحدانش قدرتشان را از دست داده‌اند. و در حالی که با جنگ افروزی مستقیم و نیابتی بنا داشتند طرح خاورمیانه جدید را با تجزیه کشورهای اسلامی از جمله ایران عملیاتی کنند، به دلیل سوء محاسبه‌ای که داشتند با شکست مواجه شدند. آنها حساب این را نکرده بودند که ولایت فقیه و انبوه نیروهای معتقد به گفتمان مقاومت، در میانه میدان می ایستند و با تدبیر و مجاهدت، این تهدید بزرگ را فرصتی بزرگتر برای گسترش جبهه مقاومت اسلامی تبدیل می‌کنند. بنابرین آنها از سپاه عصبانی هستند و چنین اقدامات احساسی را انجام می‌دهند.
سخنگوی کمیسیون اصل نود قوه مقننه خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها خوب است بدانند وقتی سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا قرار گرفت، این مقامات ارشد پنتاگون بودند که بارها اعلام کردند از آن پس، حملات و ضربات به نیروهای آمریکایی در منطقه بیشتر و شدیدتر شده است و پایگاه‌های آمریکا و تاسیسات رژیم‌های وابسته به آنها بارها به شکل بی سابقه ظرف چند دهه اخیر، به تیر غیب گرفتار شد. لذا آمریکایی‌ها در مذاکرات اخیر به شدت خواهان خروج نیروهای خود از لیست تروریستی بوده و این مسأله برایشان دارای اهمیت است.
خضریان سردرگمی غرب را ناشی از قدرت یافتن ایران دانست و گفت: مجموعه تدابیر و اقدامات عقلانی ایران توانسته ضمن اینکه سرنوشت زنجیره جنگ‌ها در منطقه غرب آسیا را خلاف نقشه شوم غرب رقم بزند، بلکه اروپایی‌ها که قرن‌هاست در دیگر مناطق دنیا آتش افروزی می‌کردند، امروز آتش به منطقه امن خود آنها سرایت کرده است.
رئیس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل نود مجلس در پایان افزود: امروز برای عقلای اروپایی روشن است که هر نوبت اقدام به فشار علیه ایران، موجب شکست بیشتر غرب خواهد شد و ضربات تاکتیکی غرب، موجب پاسخ‌های راهبردی پیچیده‌تر ایران می‌شود.

دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد