سه شنبه 10 آبان 1401 , 17:300 نظر
0+
0-
کد خبر: 913
| |

فرار مالیاتی پزشکان زیر ذره‌بین کمیسیون اصل نود مجلس قرار می گیرد

فرار مالیاتی پزشکان زیر ذره‌بین کمیسیون اصل نود مجلس قرار می گیرد

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه مشترک کمیسیون با سازمان امور مالیاتی مقرر شد فرار مالیاتی پزشکان از طریق سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت پیگیری شود.

علی خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به بازدید نظارتی اعضای کمیسیون اصل نود از سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: به منظور ارائه گزارش آن سازمان درخصوص بررسی آخرین وضعیت مالیات ستانی، اجرای قانون مؤدیان و سامانه پایانه‌های فروشگاهی، مبارزه با فرار مالیاتی و هوشمندسازی نظام مالیاتی جلسه مشترکی با رئیس و مسئولین سازمان امور مالیاتی در این سازمان برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه دکتر منظور گزارشی از اقدامات انجام شده در این سازمان در جهت تحقق عدالت مالیاتی و همچنین اجرای قانون و استقرار سامانه پایانه‌های فروشگاهی به اعضای کمیسیون ارائه کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در این جلسه مقرر شد با توجه به بدون نتیجه ماندن مکاتبات سازمان امور مالیاتی با دولت و سازمان محیط زیست در جهت تعیین معیارهای آلایندگی واحدهای صنعتی در جهت وصول عوارض سبز کمیسیون موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری کند. همچنین موضوع فرار مالیاتی پزشکان و اخذ گزارشی در این حوزه نیز از سوی کمیسیون پیگیری شود تا از طریق سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت اقدامات لازم انجام شود و در نهایت در خصوص فرار مالیاتی شرکت‌های سوری و کاغذی به  کمیسیون گزارش ارائه شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه اقدامات نظارتی کمیسیون از سازمان امور مالیاتی ادامه دارد گفت: پرونده نظارت از این سازمان در جهت اجرای قانون و تحقق عدالت مالیاتی و وصول درآمدهای قانونی و توجه به  سیاست‌های کلی برنامه هفتم در کمیسیون باز است.

دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد