چهارشنبه 18 خرداد 1401 , 18:200 نظر
0+
0-
کد خبر: 775
| |

خضریان در تشریح نظارت میدانی اعضای مجمع نمایندگان تهران از بخش رودبار قصران:

تصمیم گیری برای تعریض پل زردبند تا تکلیف به شهرداری و فرمانداری جهت استقرار نمایندگی ادارات دولتی در شمشک دربندرسر

تصمیم گیری برای تعریض پل زردبند تا تکلیف به شهرداری و فرمانداری جهت استقرار نمایندگی ادارات دولتی در شمشک دربندرسر

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران گفت: با اشاره به وجود مشکلات عدیده برای مردم به دلیل نبود نمایندگی ادارات دولتی در شهر شمشک دربندسر، عنوان کرد: قرار شد شهرداری شمشک دربندسر ظرف ۱۰ روز آینده امکانات و تجهیزات لازم جهت حضور نمایندگان دولتی را برای خدمت رسانی به مردم در ساختمان شهرداری فراهم نموده و محلی را برای این امر آماده کنند و فرماندار شمیرانات نیز هماهنگی‌های لازم را به منظور استقرار نمایندگان ادارات انجام داده و گزارش آن را در مهلت ۲۰ روزه به مجلس تقدیم نماید.

علی خضریان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در تشریح نظارت میدانی اعضای مجمع نمایندگان تهران از بخش رودبار قصران در شهرستان شمیرانات گفت: اعضای مجمع نمایندگان استان تهران در ادامه سفرهای نظارتی خود به مناطق مختلف حوزه انتخابیه امروز به همراه فرماندار شمیرانات، شهرداران اوشان، فشم، میگون و شمشک دربندسر و مسئولین دستگاه‌های دولتی ضمن بازدید از شهرهای مختلف بخش رودبار قصران از جمله اوشان، فشم، میگون، شمشک و دربندسر و گفتگوی با مردم و همچنین امام جمعه رودبار قصران از برخی از پروژه‌های این شهرها و همچنین معضلات شهری و روستایی این مناطق بازدید کردند.

وی افزود: در ادامه اعضای مجمع نمایندگان در جلسه شورای اداری بخش رودبار قصران با حضور مسئولین استان و شهرستان در محل شهرداری ششمک و دربندسر به بررسی موضوعات و تصمیم‌گیری پیرامون راهکارهای اجرایی و عملیاتی حل مشکلات منطقه پرداختند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران، در تشریح مصوبات این جلسه گفت: در این نشست مقرر شد مطالعات پروژه تعریض پل زردبند توسط اداره راه و شهرسازی استان تهران طی ۲ ماه انجام شده و در آینده نزدیک جلسه مشترکی با سازمان بازرسی کل کشور به منظور رفع موانع قانونی جهت جلب مشارکت سایر بخش‌ها با نظر فرمانداری برای تامین ۵۰ درصد تامین مالی پروژه تشکیل شود و ۵۰ درصد دیگر پروژه نیز با مشارکت شهرداری اوشان، فشم و میگون پیش برود.

وی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش واصله مشکل اختلال در دریافت برنامه‌های صدا و سیما در منطقه وجود دارد مقرر شد جلسه مشترکی با مجمع نمایندگان استان تهران، کمیسیون فرهنگی، معاونت فنی صدا و سیما و فرماندار شمیرانات برای رفع این مشکل تشکیل شود. همچنین مقرر شد مجمع نمایندگان استان تهران در خصوص تسریع در بازنگری طرح‌های هادی روستایی استان با حضور استاندار محترم و در صورت نیاز با حضور فرمانداران اقدامات لازم را انجام دهند.

خضریان با اشاره به وجود مشکلات عدیده برای مردم به دلیل نبود نمایندگی ادارات دولتی در شهر شمشک دربندسر، عنوان کرد: قرار شد شهرداری شمشک دربندسر ظرف ۱۰ روز آینده امکانات و تجهیزات لازم جهت حضور نمایندگان دولتی را برای خدمت رسانی به مردم در ساختمان شهرداری فراهم نموده و محلی را برای این امر آماده کنند و فرماندار شمیرانات نیز هماهنگی‌های لازم را به منظور استقرار نمایندگان ادارات انجام داده و گزارش آن را در مهلت ۲۰ روزه به مجلس تقدیم نماید. همچنین در موضوع احداث ساختمان مجزا برای حضور ادارات دولتی در شهر شمشک دربندسر توسط شهرداری و فرمانداری شمیرانات قرار شد مطالعات لازم انجام شده و ظرف ۲ ماه گزارش آن به مجمع نمایندگان استان ارائه شود.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران ادامه داد: ارائه طرح ساخت مصلی بخش رودبار قصران با مدیریت فرماندار شمیرانات و نظر امام جمعه به شهرداری اوشان، فشم و میگون واگذار شد و قرار شد پس از انجام این مطالعات و ارائه آن به اداره راه و شهرسازی شهرستان شمیرانات اقدامات لازم برای تخصیص زمین انجام گیرد و ساخت آن توسط شهرداری انجام شود. همچنین مقرر شد ظرف ۱۵ روز آینده شهرداری شمشک دربندسر طرح و اعتبارات لازم را به شورای اداری شهرستان جهت ساخت کلانتری ارائه نماید تا اداره راه و شهرسازی بر اساس آن زمینی را ظرف مدت یک ماه برای احداث کلانتری تخصیص دهد.

خضریان تصریح کرد: در این جلسه با عنایت به اینکه شهرداری شمشک دربندسر، اعلام آمادگی کرده است تا مسئولیت نگهداری راه بخش رودبار قصران به سمت چالوس را عهده دار شود، مقرر شد در اولین جلسه شورای اداری شمیرانات، طی فرآیند قانونی و یا تعهدنامه ۵ ساله سوله راهداری که زمین آن متعلق به شهرداری است به شهرداری تحویل داده شود تا ماشین آلات شهرداری امکان استقرار در آن را پیدا کنند. ضمن اینکه مبلغ اجاره سوله با هزینه پیمان نگهداری راه قابل تهاتر پیش بینی شده است.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران افزود: همچنین فرمانداری شمیرانات مکلف شد جلسات اجاره بلندمدت پیست اسکی شمشک توسط شرکت توسعه، تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی به شهرداری شمشک دربندسر را در مهلت یک ماهه برگزار کند تا این پیست اسکی امکان ارتقا و تجهیز در جهت رشد ورزش در این منطقه را پیدا کند. ضمن اینکه فرمانداری شمیرانات با توجه به اعتراضات مردمی در خصوص مشکلات ایجاد شده پیرامون ماده ۱۷ حریم راه‌ها که در بخش رودبار قصران به دلیل تداخل حریم‌ها با یکدیگر ایجاد مشکلاتی کرده است، موضوع را جهت بررسی در شورای استان تهران به استانداری و مجمع نمایندگان تهران گزارش نماید تا در سطح استان تهران تصمیم‌گیری شود.

گفتنی است در این بازدید میدانی حجت الاسلام سیدرضا تقوی، حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی، اقبال شاکری، غلامحسین رضوانی، مجتبی رضاخواه، رضا تقی‌پور انوری، سیدعلی یزدی‌خواه و علی خضریان از اعضای مجمع نمایندگان استان تهران حضور داشتند.

دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد