سه شنبه 28 بهمن 1399 , 18:140 نظر
0+
0-
کد خبر: 365
| |

بررسی موضوع «سقط غیرقانونی جنین» در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

بررسی موضوع «سقط غیرقانونی جنین» در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

علی خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از بررسی موضوع سقط غیرقانونی جنین در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

با اشاره به جلسه کمیته فرهنگی و اجتماعی کمیسیون اصل ۹۰ با دستگاه های مختلف در خصوص موضوع سقط غیرقانونی جنین، گفت: کمیته فرهنگی و اجتماعی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در خصوص پیگیری ماموریت دستگاه های مختلف کشور در موضوع سقط غیرقانونی جنین تشکیل جلسه داد.

وی افزود: در این جلسه که با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، رئیس سازمان غذا و دارو، مدیرکل حقوق عامه دادستانی کل کشور، معاونت نظارت و معاونت انتظامی سازمان نظام پزشکی و نماینده مرکز پژوهش های مجلس تشکیل شد، از یکسو، روند دسترسی عمومی به داروهای غیرقانونی سقط جنین و از سوی دیگر، فعالیت مراکز و مطب های غیرقانونی سقط جنین مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس بیان کرد: در این جلسه نمایندگان مجلس در خصوص فعالیت و تبلیغ آزادانه متخلفین در موضوع سقط جنین و نیز موضوع بازار داروهای غیرقانونی سقط توضیحات و گزارشات دستگاه های مرتبط را دریافت کرده و برای رفع چالش های نظارتی و قضایی مربوط به این فعالیت ها گفتگو کردند.

خضریان اظهار داشت: هم چنین در بخش دوم جلسه روند فعالیت دستگاه های فرهنگی و نظارتی در خصوص تبلیغات رسانه ای سقط جنین عمدی و منفعل بودن نهادهای فرهنگی در موضوع ایجاد قبح و تبیین حرمت سقط مورد بحث قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه مدیر کل اداره جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت، نماینده سازمان صدا و سیما، نماینده سازمان تبلیغات اسلامی، نماینده مرکز ملی فضای مجازی، نماینده سازمان بازرسی کل کشور، نماینده پلیس فتا، نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس شورای اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی و نماینده مرکز پژوهش های مجلس حضور داشتند و هر یک گزارش ها و توضیحات خود را ارائه کردند.

دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد